Tullin pääjohtaja ja sisäministerin kootut
Sisäministerimme antoi kattavan selvityksen Hartikaisen tapaukseen. Toistan piruuttani sen mitä hänen blogiinsa jo kommentoin.
Miten hitsissä voi korkea-arvoinen vastuullista pääjohtajan duunia hoitava henkilö LÄHTEÄ tuosta vain useita kuukausia kestävälle virkavapaalle. Olkoonkin, että kyseessä on jokin rajavalvontatehtävä Libyassa tai jotain.
Eikö vastuu paina, vai onko se samanlainen kuin sillä höyrytrampin kipparilla joka lausahti, että vastuu on raskas ja jatkoi punkassa uniaan. Oli hyvä perämies.
"Hartikainen jatkaa palattuansa niitä organisaation ja sen toimintakulttuurin uudistustoimia, joita hän oli käynnistämässä ennen virkavapaalle jäämistään." Räsäsen omin tekstein. Niinpä…ja eipä tässä sitten muuta.
Kommentit (0)