Sipilällä on kansa hukassa

Sanokaa tosiaan, mitä Suomessa tapahtuu, valtion ommaisuus mennee systeemeihin, jokkei ole ees eduskunnan käsissä vaan joittenki, tällä hetkellä sipiläläisten kässiin, sitte jos mennee niinko eurostolliittolaisten idea on, niin sitte sen EUrostoliittovaltion käsissä eikä siis ees meän eduskunnan käsissä vai?

Ja nyt Sipilä laittaa toimikunnan, että löyvvettään net, jokkei pärjää ja joila mennee tosi huonosti? 

Eli Sipilällä on kyllä meän miljardit löytöpaikassa ja hallittee net miljaardit ja meän kansallisommaisuuet ja on kohta myyny kaiken joihinki yhtiöihin, siis pohjavesiä, teitä ja pienintäki kiveä myöten?

Sipilä siis hallittee meän ommaisuuet ja varat, muttei löyvvä kansaa, ei löyvvä niitä, joilon huonosti asiat?

Mitä tälle maalle on tehty, kyselee Sakari Timonen tässä: http://blogit.image.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2017/01/17/mita-talle-maalle-on-tehty/

– Hilkka Laronia

hilkkalaronia

LION Maailman paras ja ainoa Hilkka Anneli Laronia. Kaikilla ihmisen oikeuksilla. https://laronia.com/

Ilmoita asiaton viesti

Kiitos!

Ilmoitus asiattomasta sisällöstä on vastaanotettu