Ukot tappelooko kukot, vaikka pitäs olla rauhassa vaan sielä kotona?

Eilen ristiinnaulittiin muutama ihminen, johtaja ja taas vaaittaan ministerin lähtöä ja haukuttaan sanomisista, jopa kristilliset armossaan vaati hallitusta johonki vaakakuppiin, potkut ei riitä.
Eikös nyttole poikkeusolot, ei vinojen hymyjen eikä ylilyövien vaatimusten tai tuomioitten aika.
Rauhottukkaa kaikki, koittakaa mahtua nahkoihinne, nyt lääkärihoitajat tekkee vaikeaa työtä, monilla hätä tai ainaki monilla muillako just teilä, joita ihmettelenko koko ajan ruikutatta, miksi tehhään näin, pitäs tehä nuin, taas mennee väärin. Vai teiläkösse hätä onki?
Meilon upea hallitus, joka sai sylhiinsä tämän kaiken ja meilon selkeät ja upeat sannamariinit ja tässä kurjassa aivan erityisessä tilantheessa itte Sanna Marin tekkee varmasti ihan kaikkensa koko ajan joka asiassa niinko ikinä ossaa ja jaksaa, katoma sitte jälkheenpäin uutta hallitusohjelmaa.
#hyvääpääsiäistä🐣 #mielenrauhaa #pysymäkotona #aurinkoa #lankalauantai
Kiitos Hilkka, näin yritän tehdä. Arvioimme tulevat jutut sitten kun ne ovat tarjottimella.
Hyvää pääsiäistä, kiekumatta 🙂
Ilmoita asiaton viesti
Ohase iha kamalaa jos joku o sitä mielt et kaik ei oo men iha nappi. Ei semmost saa sannoo. Miälrauhha vaa kaikil.
Ilmoita asiaton viesti
Hilkka kiitos kirjotuksestasi. Juuri noin on mitä kirjoitit. Hyvää Pääsiäisen jatkoa ja terveyttä.
Ilmoita asiaton viesti
Kiitos kommenteista, ootta parhhaat ja tsemppiä ja terhffeyttä!
Ilmoita asiaton viesti