Veikkaan ja voitan.
Toistan itseäni. Sauli Niinistö kisan voittaa. Hyvä kysymys on: kuka on kakkonen. Siihen on kolme vaihtoehtoa; Laura, Haavisto, Väyrynen.
Merkitystä on sillä, että kenestä tulee kakkonen, eli seuraavien vaalien ykkönen. Väitän, ja tiedän, että se tulee olemaan Laura. Senkin tiedän, että todellisuudessa Laura ei edes halua olla presidentti – vielä. Siihen luotan, että seitsemän vuoden kuluttua saan kutsun linnan juhliin – kera Soman "ystävän".
Olenhan keskustellut – liki kaikkien kanssa? Kaikkien niiden kanssa jotka ovat tiettynä aikana eduskunnassa olleet.
Eli: Paavon kanssa en ole keskustellut – harmi?
Arvatkaa mikä eniten "suututtaa"?
-eräs henkilö joka aina aiemmin lähetti minulle joulukortin niin jätti sen nyt lähettämättä. – sinisille kiitos?
Veikkaan itse. Toteuttaa toiveeni: Laura on kakkonen!
Ilmoita asiaton viesti
Veikkaukseesi en ota kantaa, mutta se on kyllä varma, että kakkossijasta kamppailevat nimenomaan nuo kolme. Tasaiselta näyttää tällä hetkellä.
Ilmoita asiaton viesti
Minä luotan Lauran voittoon. Vaikka viitosen tentissä ei ollutkaan kakkonen. Mutta osaa puhua. Voitto tarkoittaa siis kakkossijaa. Toisella kierroksella 30%.
Ilmoita asiaton viesti
Tuolla ”viitosen tentissä” tarkoitin YLE femmaa, eli TV5.
Ilmoita asiaton viesti