Mokasin taas. Tuskin tämä oli viimeinen kerta – pahoittelen
Miten minulle taas kävi näin?
Olen monta kertaa mielestäni kirjoittanut jutun vapaavuoroon. Se on sitten tullut julki puheenvuoroon.
Vapaavuorosta puuttuu jopa osa aihealueista, kuten mm. yhdenvertaisuus. Sekin osoitti minulle: oikea paikka.
Nyt havaitsin: juttuni oli tullut julki puheenvuorossa. Se oli vienyt hyvällä luennalla olleen ”tuntipalkkajuttuni”.
TÄMÄ ON TÄRKEÄ: https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/juhanivehmaskangas/onko-087e-tunti-riittava-palkka-kenelle-enta-siita-puolet/
- lisäksi se on faktaa. Lisäfaktaa ajattelin kertoa: kuten; entä jos nelihenkisen perheen kumpikin huoltaja työllistyy…?
Tilalle tuli tämä: https://vapaavuoro.uusisuomi.fi/juhanivehmaskangas/kirjouitetun-ymmartaminen-lukutaito-ja-koheesio-atrivertisti/
- siis mielestäni juttu joka sopii vapaavuoroon, sekä sinne kuuluu, mutta joka myös antaa ajattelemisen aihetta – vai antaako?
Kiitän ja kumarran… en vielä tiedä ketä tai keitä – Riikkaa tottakai!
Kommentit (0)