Onneksi minä en ole poliisi – nytkään
- West Linnea POL;
- rikostorjunta.rannikko-pohjanmaa@poliisi.fi;
- maria.ohisalo@***
- POL_VP_Pohjanmaa_pl_Kirjaamo
Lähetetty: maanantai 6. heinäkuuta 2020 15.25
Vastaanottaja: juhaninposti@hotmail.fi <juhaninposti@hotmail.fi>
Kopio: POL_VP_Pohjanmaa_pl_Kirjaamo <kirjaamo.pohjanmaa@poliisi.fi>
Aihe: POL-2020-41442
Hei!
Lähetit alla olevan pyynnön. Kyseisestä asiasta on kirjattu tutkintailmoitus 5710/R/19890/20 ja esitutkinta on vasta aloitettu. Esitutkintamateriaalia ei luovuteta tässä vaiheessa tutkintaa. Selvityksen tuloksella viittaat varmaan esitutkintapöytäkirjaan. Kun esitutkintapöytäkirja valmistuu, tutkinnanjohtaja tekee päätöksen miltä osin se on julkinen. Voit esitutkinnan valmistuttua laittaa pyynnön pöytäkirjan tilaamisesta esim. osoitteella rikostorjunta.rannikko-pohjanmaa@poliisi.fi. Näin alkuvaiheessa esitutkintaa, en osaa vielä arvioida milloin pöytäkirja on valmis. Suosittelen, että palaat asiaan myöhemmin.
Terveisin
Linnea West
Rikoskomisario
HEH…
Saavat toki poliisin taholta suositella mitä lystäävät 😀
Kuten olen aiemmin todennut, niin kyllä POLIISI OSAA: https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/juhanivehmaskangas/miksi-poliisi-ei-osaa/
Kyseiseen (ek.) tapaukseen liittyen:
Ainakin pienen vinkin jälkeen, hyvä! (niin mikä on hyvä?)
Olkaamme kaikki tyytyväisiä siitä, että värien käyttö [tekstiin koodaamalla] on saatu estettyä.
- Se kun joitakin harmitti.
- Tykkää -toimintokin toimii…
- Pitäisikö kokeilla otsikon
- strongia
- boldausta?
Pahoitteluni niille jotka varhain tänään yrittivät lukea juttuani: MIKSI, joka oli vahingossa näkyvillä, joskin salasanasuojattuna. Se liittyy asiaan jonka julkaisen myöhemmin, eikä sen ollut tarkoitus vielä näkyä lainkaan. Oli pieniä… sanonpa, että teknisiä ongelmia = käyttäjässä (minussa) vika.
Ilmoita asiaton viesti