172 vuoden sykli ilmastossa
Erittäin mielenkiintoista on tämä!
🤔🤔🤔🤔
Tämä on erittäin mielenkiintoinen sykli.
Tulin pohtineeksi sitä kuinka usein Aurinko on Neptunuksen ja Uranuksen välisellä alueella. 172 vuoden välein. Ok, googlasin 172 year cycle. Ja youtubesta löytyi heti osuma.
🤔🤔🤔🤔
Linjautumat vaikuttavat myös ihmisiin.
Täydenkuun aikana ihmiset menevät nukkumaan myöhemmin, heräävät aikaisemmin ja ovat toimeliaampia.
Tätä on siis tutkittu tieteellisesti ja todettu näin olevan. Nykyisen atomimallin avulla tuohon ei ole selitystä. Siis muuta kuin täydenkuun aikaansaama valoisuus.
Minä itse oletan että atomien ytimet laajenevat ja kierrättävät laajenevaa pimeää energiaa / työntävää voimaa josta syntyy rekisteröitävissä olevia elektroneja ja fotoneita jotka luonnollisesti koostuisivat tästä avaruuteen hajaantuvasta energiasta / työntävästä voimasta, jolloin nekin laajenisivat koko ajan avaruudessa ulos päin jo olemassa olevaan avaruuteen.
Eli se ei olisikaan avaruus joka laajenee.
Näin Maapalloa ja meitä aktivoitaisiin tällä pimeällä energialla linjautumien aikoina, jolloin Maapallo on Auringon ja Kuun välisellä alueella. Auringon ja jonkun toisen planeetan välisellä alueella. Kahden planeetan välisellä alueella. Kuun ja jonkun toisen planeetan välisellä alueella.
Ok, anyway, mielenkiintoista mihin kaikkeen nämä syklit saattavat vaikuttaa.
🤔🤔🤔🤔
Mullistuuko maailmankuva todella isosti seuraavan about kymmenen vuoden aikana?
🤔
Neptunus ja Uranus olisivat isossa roolissa kun ajatellaan esim. sitä miten Aurinko aktivoituu silloin kun on kahden eri planeetan välisellä alueella.
Jupiterin vaikutus olisi syvemmällä Auringon sisällä.
Aurinko on Neptunuksen ja Uranuksen välisellä alueella 172 vuoden välein.
Näillä videoilla esiin työntyy myös noin 515 vuoden sykli. 3 x 172 vuotta on aika lähellä tuota sykliä. Liittyisivätköhän Jupiter ja Saturnus tuohon 515 vuoden sykliin.
Jännä on jotkut ovat löytäneet ilmastonmuutoksissa juuri tuon 172 vuoden välisen syklin.
Nyt ei ole enempää aikaa perehtyä aiheeseen.
Onko tämä jollekin teistä tuttu aihe?
🤔
Joo, tuttu aihe:
https://www.hs.fi/nyt/art-2000006202909.html
Ilmoita asiaton viesti