Aine = energiaa = työntävää voimaa jonka tiheys vaihtelee avaruudessa
Toisaalla joku kirjoitti näin
”Tuo kuuluisa kaava tarkoittaa sitä, että aine ja energia ovat saman asian kaksi olomuotoa. Vähän niinkuin kolikon kaksi puolta. Toisen voi muuttaa toiseksi manipuloimalla olosuhteita oikealla lailla.”
Ei ole olemassa erikseen ainetta ja erikseen energiaa
Avaruudessa laajenevat atomien ytimet koostuvat laajenevaa työntävää voimaa kierrättävistä laajenevista tihentymistä.
Laajeneva työntävä voima jota laajenevat atomien ytimet kaikki muiden laajenevien atomien ytimien kanssa kierrättävät on meille pimeää eli emme pysty rekisteröimään tuota pimeää energiaa / työntävää voimaa joka siis laajenee / hajaantuu koko ajan avaruudessa isommalle ja isommalle avaruuden alueelle.
Tästä laajenevasta pimeästä energiasta / työntävästä voimasta sitten syntyy esim. rekisteröitävissä olevia elektroneja ja fotoneita.
Yhden uuden laajenevan elektronin syntymiseen tarvitaan erittäin paljon näitä erillisiä laajenevan pimeän työntävän voiman tihentymiä joita siis työntyy koko ajan ulos laajenevista atomien ytimistä.
Ne pitää vain saada laajenemaan hetkellisesti räjähdyksenomaisesti, jolloin niistä yhdistyy uusi rekisteröitävissä oleva laajeneva elektroni.
Eli ainetta ei muutu ns. energiaksi silloin kun esim. atomipommi räjähtää.
Silloin kaikessa yksinkertaisuudessaan saadaan koko ajan laajenevaa / räjähtävää ainetta laajenemaan / hajaantumaan / räjähtämään normaalia nopeammin vähemmän tiheäksi energiaksi / työntäväksi voimaksi.
Itseasiassa atomipommin räjäyttäminen on tieteellinen koe joka todistaa väitteeni.
Jukka Savorinen
😃
”Itseasiassa atomipommin räjäyttäminen on tieteellinen koe joka todistaa väitteeni.”
Höpsistä, teoriasi kaatuu jo kolmella pallolla tehtyyn testiin.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jukka-savorinen/kysely-voidaanko-maailmankaikkeuden-toimintatapa-kuvailla-sanoin-ja-visuaalisesti/#comment-3502917
Ilmoita asiaton viesti
Olet edelleen pihalla, mitä fissiossa tapahtuu.
Ilmoita asiaton viesti
Hohhoijaa, minä tuon sanoin. Jos saan pyytää, niin älä käytä sanomisiani omiin hölynpölyihisi.
Ilmoita asiaton viesti
Hupaisa on tämä väite jonka mukaan voisi olla olemassa ainetta joka olisi jotakin muuta kuin energia on ja vieläpä siten että tämä aine muuttuisi energiaksi ja että tämä energia taas muuttuisi joissakin olosuhteissa takaisin aineeksi.
Kyse ei todellakaan ole mistään muusta kuin siitä että nämä laajenevien atomien ytimien erilliset laajenevat tihentymät koostuvat siitä samasta asiasta mistä laajenevat valot koostuvat.
Tämä laajeneva työntävä voima vaihtuu ajan kanssa kokonaan laajenevissa kvarkeissa.
Siinä missä laajenevissa järvissä oleva laajeneva vesi vaihtuu ajan kokonaan tai ainakin lähes kokonaan ja siinä missä meissä olevat laajenevat solut vaihtuvat ajan kanssa lähes kokonaan, niin myös laajenevissa kvarkeissa oleva laajeneva työntävä voima vaihtuu ajan kanssa kokonaan.
😃
Ilmoita asiaton viesti
Oletko suorittanut edes lukion kurssia fysiikassa
Ilmoita asiaton viesti
En ja se on ollut minulle iso etu. En ole antanut aivopestä itseäni höpö teorioilla.
Pääsin pohtimaan sitä miten maailmankaikkeus toimii ilman virheellisten teorioiden painolastia
😃
Ilmoita asiaton viesti
Niinpä niin. 😀
Ilmoita asiaton viesti
Kerrohan joku syy minkä takia kvarkeissa oleva asia ei voisi hajaantua koko ajan isommalle avaruuden alueelle.
Minkä takia kvarkeilla ei voisi olla sisäinen paine?
Minkä takia kvarkeissa oleva asia ei voisi vaihtua ajan kanssa kokonaan?
😃
Ilmoita asiaton viesti
”Itseasiassa atomipommin räjäyttäminen on tieteellinen koe joka todistaa väitteeni.” Höpsistä. Älä puhu sontaa iso mies.
Tarkenna vielä mitkä fysiikan teoriat ovat väärin?
Oletko kokeellisesti osoittanut ne vääriksi?
(muuten Konsta Pylkkäsen konstit ei tässä riitä)
Ilmoita asiaton viesti
Se millaiseksi suhteellisuusteoria ison mittakaavan maailmankaikkeuden kuvaa, on virheellinen.
Atomimalli on virheellinen eli kvanttiteoriat ovat virheellisiä.
😃
Ilmoita asiaton viesti
”Atomimalli on virheellinen eli kvanttiteoriat ovat virheellisiä”.
höpö höpö!
Ilmoita asiaton viesti