Sammio
Kirjaudu blogeihin

Tiedote

Vaaliviikko huipentuu! – Etsi ehdokkaasi Uuden Suomen vaalikoneessa

Savorinen ja vaikuttava näky taivaalla: Kuu peittää Marsin kokonaan torstaiaamuna

Vaikuttava näky taivaalla: Kuu peittää Marsin kokonaan torstaiaamuna

Mars on torstaina Kuun peitossa noin tunnin ajan.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/40f166c6-bb75-49fc-adbd-38875049a4e5

Juu, tässä tää nyt työntyy, loppuvuoden 2022 viimeinen Auringon, Maapallon, Kuun ja jonkun planeetan linjautuminen.

Aikaisemmat olivat 12.8, 26.9 ja 8.11

Saturnuksen, Jupiterin ja Uranuksen toimesta nuo. Nyt planeettana on Mars

17.9 Auringon ja Neptunuksen välisellä alueella.

Täydetkuut olivat 10.9 ja 9.10.

Joten eipä ihme että tulivuoria on nyt alkanut heräilemään.

Kysymys.

Kuinka usein Kuu peittää Marsin täydenkuun aikana? Täysikuu on myös aamusta torstaina tarkimmillaan.

Tunnin ajan Marsista peräisin olevaa pimeää energiaa työntyy Kuun läpi matkalla kohti Maapalloa.

Auringosta, Maapallosta ja Kuusta peräisin olevaa pimeää energiaa kohti Marsia.

Eli näitä tihentymiä joita atomien ytimet kierrättävät ja joita ei meidän laitteilla saa rekistetöityä. Linjautumisten aikana ne kohtaavat toisiansa vastapalloon ja työntyessään toistensa läpi, ne vuorovaikuttavat siten että niissä oleva energia hajaantuu isommalle avaruuden alueelle. Näin todennäköisyys kohdata seuraavia vastaan työntyviä tihentymiä vastapalloon kasvaa jne jne.

Näin Maapallon läpi työntyy vähemmän tätä pimeää energiaa. Eli sitä törmää enemmän atomien ytimiin ja näin Maapallo aktivoituu jne.

Yksittäisenä tapauksenakin mielenkiintoinen, mutta nyt kun Maapalloa on jo aktivoitu neljän kuukauden ajan useita kertoja ja kolme kertaa isosti, niin vähän huolestuttaa sikäli.

Tulivuoria onkin jo aktivoitunut viime aikoina useita. Mm. Mauna Loa Hawailla 38 vuoden hiljaiselon jälkeen.

Tässä video liittyen tulivuoriin.

Mutta joo. Onkohan miten harvinainen tapahtuma?

About kahden vuoden välein Maapallo on Auringon ja Marsin välisellä alueella ja vaikutti siltä että yllättävän usein oli about täysikuu silloin. Mutta varmaan kuitenkin melko harvinainen näin suora linjautuma.

1969 toukokuun 31 päivä linjautuma näytti melko suoralta.

Peittiköhän Kuu silloin Marsin joksikin aikaa?

By the way.

Maanjäristyksiä oli edellisen 8.11.2022 täydenkuun jälkeen viikon ajan paljon. 14 isohkoa 7 päivän aikana oli melkoinen ryöppy. Niistä viisi oli heti seuraavana päivänä 9.11.2022.

Toki Uranuksella voisi olettaa olevan isompi vaikutus, koska sehän on kauempana ja näin linjautumisen aikana näillä tihentymillä on kauemman aikaa kohdata toisiansa vastapalloon jne jne.

🤔🤔🤔

😃

Jukka Petteri Savorinen

Uusi Suomi blogini

Also english in many old text. Just open and rolling down 🙂

Mies joka joutessaan selvitti miten maailmankaikkeus toimii 😃

Jos aihe kiinnostaa, kannattaa aloittaa ensimmäisestä tekstistä jonka kirjoitin tänne. Aluksi se on englanniksi googlekääntäjällä, mutta rullaa alaspäin, niin löytyy myös suomeksi 😃

31.12.2020 kirjoitin sen ensimmäisen. Paina sormi linkin päälle ja sitten avaa.

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jukka-savorinen/johtiko-albert-einstein-fyysikot-ja-kosmologit-100-vuoden-harharetkelle/

Tekstin jälkeen alhaalla onkin suora linkki seuraavaan aiheeseen jne 😃

I am the One who found out how Universe working.

The nuclei of atoms expand and recycle an expanding dark pushing force that has the nature of dark expanding waves of expanding light. Also the nature of expanding electrons and expanding photons. The dark waves of expanding light interact with each other, accelerating the expansion of each other, and thus the expanding lights move faster and faster in the same proportion as substances / matter and lights expand.
Lets start reading my first post here. It was 31.12.2020

Press the link a little longer
and then click open = avaa

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jukka-savorinen/johtiko-albert-einstein-fyysikot-ja-kosmologit-100-vuoden-harharetkelle/

Did Albert Einstein lead physicists and cosmologists on a 100-year delusion?

Juu, myös suomeksi 😃

😃

Ilmoita asiaton viesti

Kiitos!

Ilmoitus asiattomasta sisällöstä on vastaanotettu

Kommentit (3)

Kommentoi

Sinun täytyy kirjautua sisään, jotta voit kommentoida.
  1. emailjuuso

    Kuu ei peitä Marsia vaan näkymän Maasta Marsiin.

    Ilmoita asiaton viesti

  2. jallerajala
    Jari Rajala #3789983

    Mielestäni tämä kolmannessa persoonassa aina mainittu Savorinen ei ole lainkaan kovinkaan vaikuttava näky, kuten otsikko antaa ymmärtää ;O

    Ja se miten sinä tai se Savorinen katselette jotain kaukaisia valopilkkuja täältä maasta käsin, ja kuinka ne sitten näennäisesti peittyvät toistensa taakse, niin sillä ei ole yhtään mitään merkitystä tasan yhtään mihinkään.

    Se kun on katsos vain ja ainoastaan sinun subjektiivinen kokemus valopilkkujen liikkeistä. Yhtä vakuuttavasti voisit seurata ja luennoida niistä helsingin ratikoista.

    Blogisi ovat aina vaan tätä samaa savolaista hevon huttua ja suoranaista humbuukia, ei millään muotoa ainakaan uuden suomen puheenvuoroon sopivaa kamaa.

    Ilmoita asiaton viesti