Sisäinen vai ulkoinen kauneus?

Kumpi on tärkeämpää ulkoinen vai sisäinen kauneus? Joskus ajattelin, että ulkoinen kauneus rulettaa, koska luulin itsekin olevani komistus ja julkaisin tuon tuosta selfiekuvia. Nyt olen panostamassa jatkossa entistä enemmän sisäiseen kauneuteni julkituontiin, koska olen paljon kauniimpi sisäisesti kuin ulkoisesti.

Moni selfiekuvia julkaiseva luulee olevansa muita kauniimpi tai komeampi, vaikka kyseessä voikin olla paha ajatusvääristymä tai jopa narsistinen deluusio. Toisaalta kunkin oma asia mitä haluaa somessa julkaista, kunhan ei kiusaa tai loukkaa muita henkilöitä.

Ps. Onhan minua kyllä oikeastikin haukuttu komistukseksi aidossa sosiaalisessa ympäristössä. 🙂

KimmoHoikkala
Sitoutumaton Oulu

Olen 45-vuotias kahden pojan isä. Itseäni kiehtoo monet elämään ja yhteiskuntaan liittyvät asiat. Tykkään käydä yhteiskunnallista keskustelua ja se on itselleni myös ajanvietettä.

Ilmoita asiaton viesti

Kiitos!

Ilmoitus asiattomasta sisällöstä on vastaanotettu