Kremlin henkilökunnalle käynti optikolla auttaa…?
”Venäjän puolustusministeriön rakennuksessa syttyi ilmeisesti tulipalo – ministeriö kiistää
Moskovan keskustan välittömässä läheisyydessä olevan puolustusministeriön rakennuksessa syttyi mitä ilmeisimmin tulipalo myöhään keskiviikkoiltana.
Kuvia ja videoita rakennuksesta kohoavasta isosta määrästä savua, on jaettu muun muassa pikaviestipalvelu Twitterissä:”
Kuva: Igor Sushko/Twitter:
Moskovassa Kreml kiistää että mitään tulipaloa olisi, jokin tupakki lie parvekkeella käryää tyyliin on uutisointi heillä. Kuva viime yöltä, aikamoinen palo ollut menossa!
Venäjän puolustusministeriössä tulipalo? Ministeriö kiistää, valtionmedia perui puheensa https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009598881.html
Sekä Kremlin tiedottajille voisi suositella uusia silmälaseja…tai sitten ne ei näe tuon palon aiheuttaman savun läpi…
Alkaako kansan sisällä rivit rakoilla?
Myös Verkkouutisissa on hyvä pohdinta asiasta.
https://www.verkkouutiset.fi/a/venajan-puolustusministerio-peittyy-savuun-videolla-moskova-kiistaa-tulipalon/#500715d3
Tässä alkaa tilanteet muuttumaan muutenkin kun Putinia vastustavat joukot taistelee Ukrainan riveissä aiheuttaen päänvaivaa Venäjän rajojen sisäpuolella, sekä ympäri Venäjää on erilaisia tulipaloja valtion rakennuksiin sytytetty, junia tippuu kiskoiltaan sekä kaikenlaista sisäistä partisaanitouhua on meneillään.
Alkaako se mittari täyttyä ainakin osalla kansaa vaikka enemmistö on sodan kannalla Putinin rinnalla…
Ilmoita asiaton viesti
Olisivat edes kertoneet, mikä siellä palaa, jos ei ole puolustusministeriö.
Ilmoita asiaton viesti
Mikään ei pala jos Kreml kertoo niin, ne ei nähneet yöllä savun seasta että jokin palaisi 😅
Ilmoita asiaton viesti
MIkäs ihme tuo on, ei siinä ole mitään uutta. Jos Kremlistä viestitetään, että puolustusministeriössä ei ole tulipaloa, se tarkoittaa, että ”puolustusministeriössä on tulipalo”. Etkös sinä vieläkään ole ryssän kieltä oppinut?
Ilmoita asiaton viesti