Huomenna ajamme halvalla bensalla ja syömme halpaa sisäfilettä ja Norjan lohta

Kaj Kunnas twiittasi: ”Eilen eräs herra tuli puheilleni kaupassa. Valitteli ruuan kalleutta. Ja toivoi Perussuomalaisia hallitukseen koska…”Silloin ruuan hinta halpenee,pensan hinta puolittuu,verot alenee ja kaikilla suomalaisilla on rahaa enemmän”. Kuulostaa hyvältä. Ja niin helpolta…”

Totta, se on niin hyvää ja helppoa, kun perussuomalaiset pääsevät hallitukseen lunastamaan lupauksiaan köyhälle kansalle.

Kun eilen kävin bensapumpulla ja maksoin 80 euroa, niin auts, että kirpaisi kukkarossa. Mieleni kuitenkin tyyntyi, kun muistelin, miten helppoa perussuomalaisten on pudottaa bensalaskuni kahdeksastakymmenestä vähintään kuuteenkymmeneen euroon.

Ruokalaskuni pienenee, samoin autovero, jos vielä sattuisi autoa vaihtamaan. Verotkin laskevat. Kaikki elämässä halpenee.

Kun persussuomalaiset pääsevät hallitukseen, niin Suomesta tulee Euroopan halvin ja yltäkylläisin maa.

Hävetkää vanhat puolueet, kun tulette näkemään, miten helposti perussuomalaiset pystyvät pitämään lupauksensa.

Ja neuvoksi RKP:lle, pysykää siinä, mikä on teille maailman tärkein asema. Tyytykää siihen, kun perussuomalaiset lupaavat olla koskematta ruotsin kielen asemaan.

 

Eläköön Suomi,

sun uusi uljas päiväs kohta koittaa!

Autolla on halpaa ajaa,

filettä ja lohta saa suuhun ahtaa.

Voimme unohtaa ilmastomuutoksen kauhut,

tehtaiden ja autojen sauhut.

EU saa nuolla näpppejään,

kun Impivaaran kansan

känsäinen koura en kanna sinne ropojaan.

Oi Suomen uusi kansa,

perussuomalaisten ihmemaa,

ei laula enää nälkämaan laulujaan.

Ilmoita asiaton viesti

Kiitos!

Ilmoitus asiattomasta sisällöstä on vastaanotettu