Päihteet: Sellaiset lapset kuin vanhemmat

Uutinen Suomesta

Helvetin surullista. Miksi vanhemmat on niin kujalla? Lapset vetää pakkasnestettä.

Joku on vialla kasvatuksessa pahasti. Lapset näköjään oireilee ”nauttimalla” laillisesta pakkasnesteestä…

Reagoiko hallitus laittomien päihteiden ongelmakäyttöön. Tosin pakkasneste,bensa,liimat siis liuottimet,alkoholi on laillinen kauppatavara jota voi päihteenä käyttää.

Vanhemmilla on oma vastuu päihteiden käytöstä ja niiden vaarojen valistamisesta. Valtio ei sitä vastuuta ole ottanut.

 

En toki ole kovin ihmeissäni, koska ko tapaus on satakunnan suunnalta.

 

TeppoSyvril
Espoo

Sydäntä lähellä on päihdepolitiikka, lääkekannabis,virkistyskannabis,
ympäristö,luonto,jokamiehenoikeudet,eläinten hyvinvointi,syrjäytyneet ihmiset,nuoret ja lapset, ihmisoikeudet,tasa-arvo, tietoturva,sananvapaus, maalaisjärjen käyttö ja vastuu sanoistaan mitä puhuu tai kirjoittaa.

Vihreralan ammattilainen.

P.s joskus tekstit sekavia ja täynnä kielioppi ja kirjoitusvirheitä. Suurin syy siihen ei ole kannabis tai alkoholi. Se on aivovamma jota kutsutaan lukihäiriöksi.

Ilmoita asiaton viesti

Kiitos!

Ilmoitus asiattomasta sisällöstä on vastaanotettu