Puheenvuoro-blogit
Snookerin maailmanmestaruuskisat tulossa keväällä 2027
Snooker on oikeata urheilua. Ensimmäistäkään venäläistä, suomalaista tai muuta vapaaottelun tai jääkiekon ystävää ei taatusti nähdä, ainakaan kilpailijana, Sheffieldin Crucible-teatterissa, jossa 32 maailman parasta kisaa maailmanmestaruudesta huhtikuun 17. päivästä lähtien. Mestaruus ratkeaa 3. toukokuuta.
Kausi on tietenkin vasta alkuvaiheessa. International Championship alkaa kuitenkin jo lauantaina 31. lokakuuta 2026. Suurin osa maailman huipuista on mukana. Kerron kisan etenemisestä sitä mukaa kuin Tampere Jazz Happeningiltä ehdin.
Uuden Suomen blogipalvelussa bloggaajat julkaisevat tekstinsä itse ja niissä esitetyt näkemykset ovat kirjoittajien omia.
Joo, ja sekin hyvä puoli tällaisessa ”ihan oikeassa urheilussa”, ettei tarvi käydä suihkussa kun ei tule hiki.
Ilmoita asiaton viesti
”Snooker on oikeata urheilua.”
”Huippu-urheilun idea on koettaa, kuka on paras tyhjänpäiväisessä.”
Opettavaista tämä Puheenvuoron seuraaminen.
Ilmoita asiaton viesti
Oliko jälkimmäinen kommentti Lauri Gröhnin vai onko joku kirjoittanut tuollaista viime aikoina?
Ilmoita asiaton viesti